p kuesib taeva kohta 1 20201127 1153717206

Projekti "Meie väike raamatukogu" raames toimusid zoomi-kohtumised kirjanikega 14. ja 20.mail. 

14.mail oli meil külas näitleja ja kirjanik Kadri Lepp, kelle kirjutatud raamatut "Lugu hiirekesest, kellel polnud kelku" lugesime detsembris. Saime teada, et kirjanikule meeldis lapsena palju lugeda ja kirjutada. Ta unistas saada näitlejaks ning kirjutas lapsena mitu raamatukest, trükkides kirjutusmasinal tekste ning joonistades ise pildid. Ta õppiski näitlejaks ning töötab Ugala teatris Viljandis, kus on mänginud umbes 60-s etenduses. Ta on lastele kirjutanud kokku 4 raamatut. Talle meeldib väga raamatuid kirjutada ning talle meeldib kirjutada, kui on päev ja valge. Tema praegused lemmikraamatud on Indrek Koffi "Kirju koer" ning Anti Saare "Kuidas meil asjad käivad".

Raamatu "Lugu hiirekesest, kellel polnud kelku" kirjutas kirjanik oma koduses tugutoolis umbes tunni ajaga. Praeguseks on see raamat tõlgitud vene, horvaatia, sloveenia ja korea keelde. 

20.mail kohtusime kirjanik Piret Jaaksiga. Ka Piret Jaaks tegi koos sõbrannaga väikese tüdrukuna raamatuid. Ta on emme väikesele tüdrukule ja kasuema koer Jussile. Piret Jaaksi arvates on kirjutamine "maailma kõige põnevam töö, sest sa võid välja mõelda selliseid asju, mida keegi teine pole välja mõelnud. Saad luua oma maailma". Ta rääkis, millised on inimese 6 põhiemotsiooni (rõõm, kurbus, viha, üllatus, hirm, vastikus) ja kuidas emaks saades ta kõiki neid vahel korraga enda sees tundis. "Vahel tunded kõdistavad, vahel torgivad, kõrvetavad", seega tekkis tal mõte, et tunded on tema sees elus ja sellest tuli talle mõte, et emmede sees elab draakon, kes vahel tuld purskab. Seepärast kirjutas ta raamatu "Emme draakon". Piret Jaaks korraldas lastele kahoot-viktoriini oma raamatu kohta. Piret Jaaks on kirjutanud ka 20 näidendit ning ta tutvustas ühte oma lemmikut, lasteetendust "Elias maa pealt", mida mängiti Nukuteatris 2018.a jõululavastusena. Lisaks on Piret Jaaks korraldanud prügikorjamise talguid. Ta kirjutab ka reklaamtekste ning infolehti. Tema lemmikraamatud on praegu Anti Saare "Anni asjad" ning täiskasvanute raamatutest Gaétan Soucy "Väike tüdruk, kes armastas liialt tuletikke".

Mõlemale kirjanikule said lapsed küsimusi esitada. Meie õpilased olid agarad seda võimalust kasutama. Enne kohtumist valmis mõeldud küsimused esitati julgelt ning asjalikult. Vahva oli Piret Jaaksi kommentaar ühele esitatud küsimusele: "Kuidas te nii tarku küsimusi oskate küsida?". 

Õpilased said kirjanike elu ja töö ning kirjutamise kohta teada palju huvitavat ning põnevat. Mõlemad kohtumised meeldisid neile väga. Aitäh kirjastusele "Päike ja Pilv" ja Katrin Reinmaale kohtumiste organiseerimise eest!