02.aprillil tähistati rahvusvahelist lasteraamatupäeva. Sel puhul olid kõik kodused ülesanded seotud raamatutega: raamatuseljaluule ja raamatuvikerkaare koostamine, raamatutorni ehitamine, raamatute mõõtmine ja vanima raamatu välja selgitamine. II - IV klassi õpilased otsisid lisaks infot hetkel pooleli oleva raamatu autori kohta. 

Nagu selgus, siis on kõige vanem raamat Aira kodus. See on trükitud 1887.aastal. Kõige paksem raamat on Joosepil - "Harry Potter ja Fööniksi ordu", mis on 7,5 cm paks. Kõige suurem raamat on laiuselt on Ketrinil - "Printsessid" on 29,5 cm lai. Pikkuselt kõige suurem raamat on Elina ja Johannese riiulil, 31,5 cm pikk "Aastaringmäng". Elina ja Johannes ehitasid ka kõige kõrgema raamatutorni, milles oli kokku 89 raamatut ning nende kodus on kõige väiksem raamat ("Uus lauluraamat"), mille mõõdud on 8,5cm x 13 cm. Kõrge raamatutorni sai valmis Kaspar ning tema ja Joosepi raamatuvikerkaared olid säravate värvidega. 

Raamatuseljaluulet võiks teha veelgi, sest luuletused olid väga vahvad, humoorikad ja toredad. Kõige tublimad illustreerijad olid Ketrin ja Joosep. 

Millise loo kirjutas rahvusvahelise lasteraamatupäevaks Sloveenia lastekirjanik Peter Svetina ja milline jutuvõistlus lastele sel päeval välja kuulutatiseda saab lugeda Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehelt: https://www.elk.ee/?page_id=38564 .

 

raamatupaeev 1 20200408 1969468990