Homme, 14.märtsil on emakeelepäev. Sel nädalal rääkisime koolis rohkem meie emakeelest, eesti keelest. Tuletasime meelde asjaolu, et emakeelepäev on alguse saanud Sondast, meie kooli kauaaegse direktori ning õpetaja Meinhard Laksi algatusel. Rääkisime ka Kristjan Jaak Petersonist, kelle sünniaastapäeval emakeelepäeva tähistatakse ning kelle luuletuses "Kuu" kirja pandud sõnad "Kas siis selle maa keel laulu tuules ei või taevani tõustes üles igavikku omale otsida?" pöörasid esimest korda tähelepanu eesti keelele kui kirjanduskeelele. Lugesime 2008.aasta keeletalgute toredamaid lauseid ning uurisime Sonda Koolis kümne aasta jooksul toimunud Virumaa laste luulevõistluse kogumikke "Emakeeles laulan oma laulu". 

Kunstitundides otsisime ilusaid ja huvitavaid eestikeelseid sõnu ning panime kokku kollaažid. Eesti keele tundides lugesime, kirjutasime ja jutustasime kaunis eesti keeles. Reedel toimus kauni kirjutamise ning luuletuste esitamise võistlus. 

Kõige kaunimate käekirjaga kirjutajateks hindasid lasteaialapsed ning koolilapsed Ketrini, Joosepi ning Nikoli. Lasteaiarühmas olid kõik kirjutajad väga tublid, parimaks hinnati Arnika töö. Kõige parema hinnangu luuletuse esitamise eest said Joosep, Ketrin, Aira ja Nikol. Kaunid kollaažid valmisid Carolyn Mayal, Elinal, Airal.

emakeelepaeev 20 1 20200313 1406354789