Õppeekskursioon Tallinnasse – muuseumitunnid Loodusmuuseumis ja Tervishoiu Muuseumis.

21. novembril käisid 9.klassi õpilased Sander, Kevin ja Kristjan geograafia ja bioloogia tunde pidamas Tallinnas.

Peale hommikust rongisõitu jõudsimeTallinnasse. Ootamatult oli saabunud talv, seepärast liuglesime mööda libedaid teid Laiale tänavale ning alustasime õppepäeva Eesti Loodusmuuseumis. Audiogiidi abil tutvusime väljapanekutega Eesti metsadest – taime- ja loomariigiga ning omandasime uusi teadmisi Eesti soode kohta. Loodusmuuseumis selgusid kõigi lemmikud: Sander vaimustus kerakalast, Kristjan hundist, Kevin väikesest krokodillist ja õpetajale meeldis metssiga.

Seejärel, peale väikest virgutust kohvipoes tassikese tee, kohvi ja tosca minikoogiga, läksime Tervishoiu Muuseumi, kus õppisime iseseisvalt aju arengut ja ehitust, luustikku ja lihaseid, meeleelundeid, vereringet ning tutvusime huvitava väljapanekuga juuste ja küünte kohta. Testisime oma võimeid: tajusime, nuusutasime erinevaid lõhnu, püüdsime ära arvata erinevate esemetega kotikeste kaalu, mõõtsime reaktsioonikiirust ning võistlesime mälumängus. Tulemused: kunstnikukäega Kevin oli kõige osavam virtuaalsoengute kujundamises, Sander kõige kiirema reaktsiooniga ning Kristjan parima mäluga. Kella 13.00-st pidas giid meile pooleteisetunnise huvitava ning näitliku loengu närvisüsteemist, DNA-st ja pärilikkusest.

Kuna Narva rongi peale me ei jõudnud ja bussini oli aega, siis käisime ka Coca-cola Plazas kinos ning peale seda Viru Keskuse Hesburgeris söömas.

Poisid jõudsid koju õhtul peale 20.00. Vaatamata kergele väsimusele loeti üksmeelselt päev huvitavaks ja kordaläinuks ning arutati uusi huvitavaid väljasõite.

Õpetaja Mariza

9kl oppeekskursioon 1 20141127 1388836249